Alpaya kayyum formülü

Alpaya kayyum formülü
Alpay Özalan'ın, "İzmirspor'u alıp, Süper Lig'e çıkarmak istiyorum" açıklaması camiada heyecan ve şaşkınlık yarattı. Abone ol

Altay'ın altyapısında yetişen, Beşiktaş ve Fenerbahçe'de forma giydikten sonra yurt dışında 10 yıl futbol oynayan Alpay Özalan'ın, "İzmirspor'u alıp, Süper Lig'e çıkarmak istiyorum" açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, lacivert-beyazlı camiada da heyecan ve şaşkınlık yarattı. Alpay'ın, "Gerekli bütçe ve sponsor hazır. Ya satın alacağız ya da kongrede göreve talip olacağım. Gerekirse Rober hastane seo to Carlos'u bile transfer edebileceğiz" sözlerinden mutluluk duyduğunu belirten İzmirspor Kayyum Heyeti Basın Sözcüsü Cihangir Marmara, "Kararı camia verir" dedi.

Alpay Özalan'ın kendisini aradığını doğrulayan Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, "Ancak ayrıntılı bir görüşmemiz olmadı. İzmirspor, şirket olmadığı için kulübün satın alınması gibi bir durum mevcut şartlarda mümkün değil. Alpay'ın başkan olma düşüncesi varsa, kararı İzmirspor camiası verir" derken Kayyum Heyeti Basın Sözcüsü Cihangir Marmara da Alpay Özalan'ın kendilerini aramadığını dile getirdi.

İzmirspor'un şirket olmadığı için satılamayacağını, tüzükteki şartlara uymadığı için Alpay Özalan'ın kongrede hemen başkan da olamayacağını belirten Marmara, "Ancak mahkeme Alpay Özalan'ı kayyum atayabilir" dedi. Marmara, "Tüzüğe göre bir kişinin başkanlığa adaylığını koyabilmesi için en az dört yıl kulüp üyesi olması gerekiyor. Alpay Özalan yönetime girebilir, ama hemen başkan olamaz. Gerekli şartların oluşması için tüzük kongresine gidip söz konusu maddelerin değiştirilmesi lazım" diye konuştu.

Mahkemenin kulübe attığı üç kişilik Kayyum Heyeti'nde Somer Karakaş ve Mehmet Kozan'la birlikte yer alan Cihangir Marmara şunları söyledi: "Üzerimizdeki maddi-manevi yük giderek arttığı ve kongre süreci uzadığı için görevi devretmek istiyoruz. Ancak hemen ayrılmamız da zor görünüyor. İzmirspor camiası ve mahkeme uygun görürse, Alpay Özalan kulübe kayyum olarak atanabilir. Bunun için yasal olarak bir engel yok. Ancak bütün bunların oturulup konuşulması lazım."Kategori : SPOR