DTPden Obamaya davet

DTPden Obamaya davet
Batman Belediye Başkanı DTP'li Hüseyin Kalkan, ABD'de Başkan seçilen Barack Obama'yı kente davet edeceklerini söyledi.Abone ol

Batman Belediye Başkanı DTP'li Hüseyin Kalkan, ABD'de Başkan seçilen Barack Obama'yı kente davet edeceklerini söyledi. `Batman' filminin adının Batman'a ait olduğu gerekçesiyle dava açacaklarını açıklamasıyla dikkat çeken Kalkan, "Obama'yı kentimizde görmekten mutluluk duyarız" dedi.

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, ABD'nin yeni başkanı Barack Obama'yı davet etmek için hazı google reklam rlık yaptıklarını söyledi. Başkan Obama'yı Batman'da görmekten büyük mutluluk duyacaklarını anlatan Kalkan, "Bizim Başkan Barack Barama'yı davet etmekteki amacımız Kürt sorunun çözümünde demokratik ve barış ortamının sağlanmadır. Ayrıca Ilısu Barajı altında kalacak olan tarihi Hasankeyf İlçesi'nin kurtarılmasına yönelik beklentilerimiz olacak. Davetimize olumlu yanıt vereceğine inanıyoruz" dedi.

Dünyada gişe rekorları kıran `Batman' filminin yapımcılarını Batman adını kullandıkları gerekçesiyle mahkemeye vermek için çalışmaların sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, şöyle konuştu:

"Batman' filmiyle ilgili dava süreci 2006'da başladı. İngiltere'de yayınlanan yüksek tirajlı bir gazetenin köşe yazarı bizi eleştirerek, neden böyle bir dava açmadıklarını yazmıştı. O dönemde Batman Barosu'na konuyla ilgili yetki verdik. Konunun araştırılmasını istedik. Bir süre bu konuyu askıya almıştık. Biz bu konu üzerinde ciddi duruyoruz. Araştırmalarımız sürüyor. Bu filmin isminin tescil tarihi Batman'ın ilçe olarak bu ismi almasını 1955'ten sonra. Bunu belgeleyerek tazminat davası açacağız. Kent yoksulluk içinde yaşarken, bu kentin adını kullanan bir filmin milyon dolarlar kazanması ne kadar doğru? Bu dava ile birlikte bekli de milyon dolarlık bütçelerle yapılamayacak reklam yaptık. Batman'ın adı bütün dünyada duyuldu."

Başkan Kalkan, dünyanın önde gelen haber ajanslarını da Batman'a davet ederek `Batman' filmi ve Barack Obama'nın kente davet edilmesine ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğini sözlerine ekledi.Kategori : POLİTİKA