AK Partiden başsağlığı gafı

  • Ana Sayfa
  • AK Partiden başsağlığı gafı
AK Partiden başsağlığı gafı
Alanya AKP İlçe Başkanlığı, son gazi Şekip Birgöl'ün ardından yerel gazetelere başsağlığı ilanı verdi.Abone ol

Alanya AKP İlçe Başkanlığı, birkaç gün önce yaşamını yitiren Kurtuluş Savaşı'nın son gazisi emekli albay Mustafa Şekip Birgöl'ün ardından yerel gazetelere başsağlığı ilanı verdi. İlanlarda, Kurtuluş Savaşı gazisi olmasına karşın ‘Çanakkale Gazisi’ olarak da anılan Birgöl'ün washington seo fotoğrafı yerine, 3 Nisan 2008'de Eskişehir'de vefat eden Kurtuluş Savaşı gazisi Yakup Satar'ın fotoğrafı yayınlandı.

Dikkatli Alanyalı okurlar, ajans ve gazetelere e- posta mailleri atarak ya da telefon açarak bu hatalı durumu protesto etti.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, AKP İlçe Başkanlığı, birkaç gün önce 105 yaşında ölen son Kurtuluş Savaşı gazisi emekli albay Mustafa Şekip Birgöl'ün ardından yerel gazetelere başsağlığı ilanı verdi. İlanlarda, Kurtuluş Savaşı gazisi olmasına karşın ‘Çanakkale Gazisi’ olarak da anılan Birgöl'ün fotoğrafı yerine, 3 Nisan 2008'de Eskişehir'de 110 yaşında vefat eden Kurtuluş Savaşı gazisi Yakup Satar'ın fotoğrafı yayınlandı. Bunun üzerine dikkatli vatandaşlar gazete ve ajanslara telefon açarak ve e- posta göndererek, AKP'lileri protesto ettiklerini bildirdi.

AKP İlçe Başkanı Hüseyin Güney, “Bir jest yapalım istedik. Bu konuyla bir arkadaşı görevlendirdik. O da gazeteci bir arkadaşı arayıp gazinin fotoğrafını istemiş. O gazeteden bize yanlış fotoğraf geldi. İyi niyetle yaptığımız birşey yanlış anlaşıldı. Yoğunluktan kaynaklanan bu hatayı yarın vereceğimiz ilanlarla düzelteceğiz” dedi.Kategori : GÜNCEL