IMF yakındı Erdoğan patlattı

IMF yakındı Erdoğan patlattı
Uluslararası Para Fonu Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın parasızlıktan yakınınca Erdoğan espiriyi patlattı!Abone olBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Para Fonu Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın parasızlıktan yakınması üzerine “Ben de para almaya gelmiştim” diye espiri yaptı.

Başbakan Erdoğan, G- 20 zirvesine katılmak üzere geldiği Washinton'da Dünya Bankası Robert Zoellick ve IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ı otelinde kabul ederek görüştü. IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Başb miami seo akan Erdoğan'a görüşmenin başında IMF'nin son ekonomik krizden etkilenen ve zorda kalan ülkelere yardım edebilmek için daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu belirterek “Bu aynı zamanda sizin için de” derken konuşmanın arasına giren Başbakan Erdoğan'ın “Ben de para almaya gelmiştim zaten” diyerek espri yapınca salondakileri güldü.

Başbakan Erdoğan'ın esprisine gülümseyen IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn daha sonra sözlerini sürdürürken “Gerçekten çok zarar riski var” dedi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren ve Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in de katıldığı görüşmede, IMF yetkilileri ilişkilerin devamı ve çerçevesi üzerinde durdu.

IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Washington'daki G-20 zirvesinin ardından düzenlediği basın toplantısında bir gün önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü hatırlatarak, “(Türkiye ile) oldukça süratle bir anlaşmaya varmanın mümkün olabileceğine eminim ve Türkiye'deki durumun istikrara kavuşturulması için buna kesinlikle ihtiyaç var” dedi.

İNGİLİZ BAŞBAKAN: IMF'YE 250 MİLYAR DOLAR YETMEYEBİLİR

İngiltere Başbakanı Gordon Brown da G-20 toplantıları sırasında yaptığı açıklamada IMF'nin elinde bulunan 250 milyar doların krizde zarar gören ülkelere borç vermek için yetmeyebileceğini belirterek, Çin ve körfez ülkelerinden kuruma nakit katkısında bulunmalarını istedi.

Toplantılarda liderler ayrıca IMF ve Dünya Bankası'nın gelişen şartlara göre yeniden yapılandırılması konusunda görüş birliğine vardılar.Kategori : GÜNCEL