İşte YSKnın seçim takvimi

İşte YSKnın seçim takvimi
YSK 29 Mart'ta yapılacak seçimler için aday takvimini açıkladı. Aday olacaklar 1 Aralık tarihine kadar istifa edecekler.Abone olYüksek Seçim Kurulu (YSK) 29 Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlerde aday olmak isteyen kamu görevlileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyelerinin teethwhitening turkey prices en geç 1 Aralık 2008 tarihine kadar görevlerinden ayrılmış olmaları gerektiğine karar verdi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan YSK kararıyla 29 Mart 2009’da yapılacak yerel seçimlerde aday olmak isteyen kamu görevlileri ile TSK mensuplarının görevlerinden en son ne zaman ayrılacakları ile siyasi partilerin mahalli teşkilatları yönetim kurulu başkan ve üyelerinin görevlerinden istifalarının gerekip gerekmediği konusu karara bağlandı.

Karara göre, aday olmak isteyen kamu görevlileri ve TSK mensupları en geç 01 Aralık 2008 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekecek.

Kamu görevlilerinden emeklilik suretiyle aday olacaklar da en geç 01 Aralık 2008 tarihinden geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini aynı gün saat 17.00’ye kadar verecekler. Görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il, ilçe ve belde yönetim kurulu başkan ve üyeleri ise en geç 01 Aralık 2008 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar istifa etmeleri gerekecek.Kategori : POLİTİKA