Ceyhanda uçuk düştü iddiası

Ceyhanda uçuk düştü iddiası
Ceyhanlılar, duydukları yüksek patlama sesi ve parlayan ışıklar nedeniyle bölgede bir uçağın düştüğünü iddia etti.Abone olAdana'nın Ceyhan İlçesi'nde, vatandaşların duydukları yüksek patlama sesi ve gördükleri ışık üzerine yaptığı ‘Uçak Düştü’ iddiası, polis, jandarma ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkililerini alarma geçirdi.

Ekiplerin bütün çalışmalarIına karşın bu bilginin missisippi seo doğruluğu teyit edilemezken, Jandarma ekipleri uçağın düştüğü öne sürülen bölgede araştırmalarını sürdürüyor.

Ceyhan İlçesi'ne bağlı Dağıtsan Köyü'nden saat 20.00 sıralarında ‘156'yı arayan bir vatandaş, ‘Köyün yakınlarında uçak düştü’ iddiasında bulundu. İhbar üzerine konuyu doğrulamak isteyen jandarma yetkilileri, Adana Havalimanı ile temasa geçerek ihbarı bildirdi.

İDDİA, DHMİ TARAFINDAN DOĞRULATILAMADI

Verilen bilgi üzerine DHMİ, Adana Havalimanı ve İncirlik Hava Üssü'ndeki uçuş planlarını inceleyerek, iniş yapması gerektiği halde, haber alınamayan herhangi bir uçağın bulunmadığını tespit etti. Ayrıntıları gözden kaçırmamak için eğitim amaçlı uçuş yapan planörler ve zirai mücadele amaçlı kullanılan uçakların da uçuş planlarını isteyen DHMİ yetkilileri, bu saate kadar iddiayı doğrulayıcı bilgiye ulaşamadı.

İhbarı değerlendirmeye alan Ceyhan İlçe Jandarma ekipleri de uçağın düştüğü ihbarının yapıldığı Dağıstan Köyü çevresinde araştırma başlattı. Dağıstan'dan başka, Hamdili ve Köseli köylerinden bazı vatandaşların da, “Önce büyük bir gürültü ile patlama, ardından da ışık kütlesi gördük” iddiaları üzerine bölgeye takviye ekipler de gönderildi.


Kategori : GÜNCEL