Kim ne kadar işçi attı?

Kim ne kadar işçi attı?
Mali kriz dev şirketleri hallaç pamuğu gibi atıyor. Ünlü şirketler binlerce kişiyi kapı önüne koydu. İşte rakamlar; Abone olMali kriz finansın dev isimlerini sallıyor. Dünya çapındaki dev şirketler binlerce çalışanı kapı önüne koydu. Şu ana kadar ki toplam rakam 108 bini buldu...

İşten çıkarma dalgasın nevada seo a son kapılan kurum İsviçreli Credit Suisse bankası oldu. Banka küresel finansal kriz nedeniyle 5.300 kişiyi işten çıkaracak. Bu rakam bankanın küresel çalışma gücünün yaklaşık yüzde 11'ine denk düşüyor.

Bankanın üst yöneticisi Brady Dougan ve diğer üst düzey yöneticiler, bankanın bu yılki kötü performansı nedeniyle 2008 yılındaki primlerini alamayacak. Credit Suisse dördüncü çeyrekte 2,5 milyar dolar zarar edeceğini tahmin ediyor.

JAPONYA DEVİ DE ATIYOR

Japonya'nın en büyük aracı kurumu Nomura Holding de Londra'da 1.000 kişiyi işten çıkaracağını bildirdi. Banka, eylül ayında iflas eden ABD'li Lehman Brothers'ın bazı birimlerini satın aldıktan sonra ilk kez istihdamda kısıtlamaya gideceğini açıkladı.

KİM NE KADAR ÇIKARDI?

1929 yılındaki Büyük Buhran'dan sonra yaşanan en büyük küresel finansal kriz nedeniyle, eylül ayından bu yana finansal kurumlarda 100 binden fazla kişi işinden oldu.Kategori : EKONOMİ