Çöpten 10 bin Pound buldu

Çöpten 10 bin Pound buldu
İngiltere'de bir çöpçü, çöpten kesilmiş halinde 10 bin Pound buldu. Banka paraları birleştirmesini istiyor.Abone olİngiltere'nin orta kesimindeki Lincoln kentinde, bir çöp toplayıcısı çöpte 10 bin poundluk kesik banknotlar buldu, ancak banka yetkilileri kesik banknotları birle nevada seo ştirdiği takdirde çöp toplayıcısına yeni banknotları verecek.

Linconshire Echo gazetesinin haberine göre, Graham Hill adlı çöp toplayıcısı, bu pahalı yapbozu geçen Mayısta çöp bidonlarını karıştırırken 10 ve 20 poundluk banknotlar halinde buldu ve polise teslim etti.

Ancak üzerinden 6 ay geçmesine rağmen hiç kimse bulunan para üzerinde hak iddia etmedi ve polis müfettişleri de paranın çalıntı ya da kara para olduğunu kanıtlayamadı.

Parayı geri alan Hill, yeni banknotları almak için bankaya gitti. İngiltere Bankası Hill'e, banknotları birleştirebildiği takdirde yerine yeni banknotlar verebileceğini bildirdi.

Bu arada Hill'in meslektaşları gazeteye, arkadaşlarının bir an önce işe dönmesini ve mümkünse birkaç banknotu acilen birleştirip kendilerine içki ısmarlamasını beklediklerini söylediler.


Kategori : DÜNYA