Üniversiteli kızlar güzellik yarışında

  • Ana Sayfa
  • Üniversiteli kızlar güzellik yarışında
Üniversiteli kızlar güzellik yarışında
Londra Üniversitesi'nin kampüs kapsamında düzenlediği Güzellik Yarışması için kapışan genç kızlar güldürüyor ağlanacak halimizeAbone ol

İNTERNETHABER
Haber:Melda Şeyhanoğulları

Londra Üniversitesinin düzenlediği yarışmaya katılım oranı o kadar yüksek çıktı ki, genç kızlar savunma olarak post-feminizmi bile kullandılar.

Miss University London yarışmasına tam 400 başvurunun old anti seo çalışması uğu - ki yarışma kampüsle sınırlı- duyurulunca, yarışma karşıtı gösteriler ateşlendi, yarışmacı adayları kendilerini feminizm kuramıyla savunmaya çalıştı. Böylesi bir çılgınlık yalnız İngiltere'de değil Türkiye'de de olsa farklı olmazdı; hatta daha vahim görüntüler bile çıkabilirdi karşımıza.

Düşünsenize, Siyaset Bilimi yada İktisat okuyorsunuz, bir yandan küresel ısınma, tekelleşme, kapitalizm karşıtı gösteriler düzenliyor ya da en azından katılımcı olarak gösterilerde yerinizi alıyorsunuz, ama iş güzelliğinize gelince karşı durduğunuz her şey bir anda en değerli (değer) yargılarınız haline geliyor.

Bu yarışma için kendi kampanyalarını düzenleyen genç bayanlar gerçekten hem güzel hem de zekiler ama atladıkları bir nokta var: karşıyız dedikleri sistemlerin gücünü kendileriyle  kanıtlıyorlar.

Bu organisazyona karşı gösteriler düzenleyen gruba göre ise, bu olayın önemli olmasının nedeni tam da bu nokta, yani kadın hakları diye kendilerini savunmaya çalışan bu genç bayanların, neden feminist kuramın önemli bir parçası olan kadının metalaştırılmasını değil, aksine  kadın olmaya değer biçilmesi gerekliliğini post-feministiz kılıfına sakladıkları.Kategori : GÜNCEL