Dündar bunu da haber yapsana!

Dündar bunu da haber yapsana!
Uğur Dündar bildiğiniz gibi bugünlerde her icraatı "kıyak" olarak görüyor. Meclis'de de bakın nasıl bir espri patladı... Abone ol

ZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER

ANKARA- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım dün TBMM Basın bürosunda habercilere tulum peyniri dağıttı. Basın mensuplarının ilk tepkisi, “Star ana haberde ‘kıyak peynir’ diye haber oluru ebay ads z. Uğur Dündar bunu da haber yapar” şeklinde oldu.

Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’dan getirttiği kiloluk tulum peynirlerini basın odalarına dağıttırdı. Bayram öncesi gazetecilere özel tulum peyniri dağıtan bakan Yıldırım, gazetecilerin sabahları tulum peynirli kahvaltı yapmasına ilişkin mesaj da gönderdi. Peynirler basın odalarına dağıtılırken bazı basın mensupları peynirleri almayı ret etti. Basın mensupları kendi aralarında bakanın dağıttığı peynirlerle ilgili espriler yaptı.

Bir süre önce gazetecilerin Patara’da ilk meclis binasının arkeolojik kazı bölgesine götürülmesini ‘kıyak gezi’ diye haber yapan Star TV’nin haberini hatırlatan haberciler, “Bu peynirleri alırsak, Uğur Dündar bunu da haber yapar. Kıyak peynir haberine konu oluruz” dediler.

Peyniri almayı ret eden bazı basın mensupları ise, “Uğur Dündar bunu da haber yapmalı. Bakandan gazetecilere kıyak peynir rüşveti veriliyor. Bu peyniri yiyen gazeteciler Bakan aleyhine haber olursa yazmazlar” diye espri yaptılar.

Bakalım; Star Ana haber bülteni bu haberi görecek mi?Kategori : GÜNCEL