DPli Soylu o afişe ne dedi?

DPli Soylu o afişe ne dedi?
DP Genel Başkanı Soylu, canlı yayında demokrasi dersi verdi. İşte Soylu'nun o afiş için söylediği ilginç sözler;Abone olİskenderun Belediye Başkanı DTP mitingi öncesi tüm ilçeyi bilboadlarla donattı. Afişe en başta MHP karşı çıktı; ancak DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, o afişe değil, demokrasiye sahip çıktı.< oregon seo br>
Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman soylu, TV 8'de Kaan Yakuphan'ın sorularını yanıtladı. Yakuphan'ın "İskenderun'daki afişlerin DTP mitingi öncesi asılmasının, provakasyona neden olacağı" eleştirisi üzerine Soylu, canlı yayında demokrasi dersi verdi.

İşte Soylu'nun o cevabı;

Türkiye'de siyasi partiler yahut herhangi bir düzenleme DTP'ye göre mi pozisyon alacak? Partimin politikaları ile taban arasında eğer bir örtüşme yoksa, bunu yetkili organlarımız mutlaka değerlendirecektir.

Demokrat Parti, demokrasiyi özümsemiş ve özgür bir partidir. Sayın Başkan, bir çok şeyi değerlendirebilecek bir isimdir. Türkiye'de herkes istediği herşeyi ifade edebilme özgürlüğüne sahip olması gerekir.

Bu slogana katılmam mümkün değil. Kişisel olarak bu düşüncem tabii ki Belediye Başkanı ile örtüşmeyebilir. Biz özgürlükçü bir partiyiz. Sloganı da işte bu açıdan yani özgürlük açısından değerlendirmek gerekir.

Kategori : POLİTİKA