Eczacılar artık suyunu çıkardı

  • Ana Sayfa
  • Eczacılar artık suyunu çıkardı
Eczacılar artık suyunu çıkardı
Hükümet ile her karşı karşıya gelişlerinde eylem yapacağız tehditleri savuruyorlar. Her defasında da çark ediyorlar. Şimdi de yine aynı senaryo var. Abone olZÜBEYİR KINDIRA
İNTERNETHABER

ANKARA- Eczacılar son iki yıl içinde en az 4 defa eylem yapma kararı aldılar ama bir türlü eylem yapmadılar. Hükümet ile aralarındaki her uzlaşmazlık sırasında kepenk kapatma eylemi için karar alan; bunu basına ve kamuoyuna neredeyse davul-zurna ile açıklayan eczacılar, eylem saati gelmeden önce çark edip, hükümetin istediklerini kabul ederek, eylemi rafa kaldırıyorlar.

TEHDİT VAR İCRAAT YOK
Son olarak 2008 yılı ikinci dönemi geri ödeme anlaşmasında uzlaşmazlığa düşen ve eylem kararı açıklayan Eczacılar, gazetelere tam sayfa ilan metnine kadar ha lowa seo zırlamış, eczanelerin kapılarına asacakları eylem afişlerini hazırlamışlardı. Dahası eylem sırasında nöbetçi eczanelerin listesi bile hazırlanmıştı. Ancak ilan ettikleri eylem günü ve saati gelip geçmesine karşın, hükümetin ile uzlaşmaya varan ve eylemden vazgeçildiğini açıklama gereği bile duymadan eylemi rafa kaldıran eczacılar yine sahnede.

Bu kez de yine aynı şekilde ‘eylem yapacağız’ diyen eczacıların açıklamaları aynen şöyle:

BASIN DUYURUSU
ARTIK YETER!!!
MİTİNGE
ECZANELER YANGIN YERİ
ECZANELERİMİZİ YOK ETMEK İSTİYORLAR,
TESLİM OLMAYACAĞIZ!

Değerli Basın Mensupları,

Eczacılar çözümü için her türlü yolu denediği, çabaladığı ancak bürokrasinin engeline takılan ve bir türlü aşılamayan sorunları için artık yeter diyor ve mitinge gidiyor!!!

Değişmesini istediğimiz ancak bize sorulmadan ve zincir eczacı modelini gündeme getirebilecek eczane ortaklığı gibi yeni düzenlemelerin yer aldığı bir 6197 yasa taslağının TBMM'de ilgili Komisyona gelmesi durumunda eylemlilik sürecimiz devam edecektir.

Türk Eczacıları Birliği, 51 Bölge Eczacı Odası Yöneticileri Ve Türkiye'deki Tüm Eczacılar,

Ellerinden Alınan Meslek Hakları İçin,
Sağlık Hizmetinin Aksamaması İçin,
Hastaların İlaca Erişiminin Önündeki Engelleri Kaldırmak İçin
Eyleme Gidiyor!!!

Bizler; Gizli Eczane İskontosuna, Muayene Ücretinin Eczanelerden Tahsiline, Avans Uygulamasına, Çalışmayan Provizyon sistemine, Sağlıkta Rekabet Anlayışına, Zincirleşme, Şirketleştirme Ve Özelleştirme Girişimlerine Son Diyoruz!!!

Yapacağımız miting öncesi Hükümet yetkililerini son kez UYARACAĞIMIZ ve eylem kararımızı açıklayacağımız basın toplantımıza hepinizi bekliyoruz.

Basın Toplantısı Tarihi: 4 Aralık 2008 (Perşembe)
Saati: 12:00
Yeri: Türk Eczacıları Birliği Binası(Willy Brandt Sokak, NO: 9 Cinnah/Ankara)
--
Ayşen Çatak Yalman
Basın Danışmanı
Türk Eczacıları Birliği
Willy Brandt Sok. No:9
Cinnah/Ankara
Tel:409 81 00/8117
Faks:409 81 09

HÜKÜMET DE İNANMIYOR
Bakalım bu tehdide hükümet inanacak mı? Her defasında geri adım atan eczacıların eylem yapamayacağını hesaplayan hükümet ve Sağlık Bakanlığı bu açıklamayı ciddiye alacak mı? Bir çok eczacı da bu durumun farkında olduğu için, “Nasıl olsa eylem olmaz” dediler.Kategori : GÜNCEL