İstanbulun kırk haramileri

İstanbulun kırk haramileri
Onlar İstanbul'u dolandıran en ünlü 40 yankesici! 40'ının toplam 1278 sabıkası var ve içlerindeki bir isim ise çok tanıdık!Abone olİstanbul'un çeşitli semtlerinde yankesicilik yapan 40 kişilik şebeke, polisin operasyonuyla çökertildi.

Zanlılar arasında medyanın yakından tanıdığı bir isim dikkat çekti; çaldığı paralarla Swiss Otel'de düğün yaparken gözaltına alınan İbrahim G. Polisin yaptığı incelemelerde yakalanan 40 zanlının 1278 sabıkası olduğu tespit edildi. Şebeke üyelerinin hırsızlık anları, güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, büyük alışveriş merkezleri ve havaalanında yardım bahanesiyle 'hırsızlık, yankesicilik' yapan şebekeyi çökertti. Son günlerde yoğunlaşan yankesicilik ve h pansiyon reklam ırsızlık ihbarlarını sonrası soruşturma başlatan polis, operasyon için düğmeye bastı. 30 Kasım tarihinde Şişli, Beyoğlu ve Küçükçekmece ilçelerinde eş zamanlı yapılan operasyonla 11'i çocuk, 16'sı kadın toplam 40 kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan 11 çocuk Çocuk Büro Amirliğine gönderildi. Polis, yakalanan 40 zanlının 1278 sabıkası olduğunu tespit etti. Yakalanan zanlılardan Yelda K.'nın (30) 121, Zeliş Ö.'nün (11) 101, Nuran Y,'nin (50) 98, Seda T.'nin (31) 73 suç dosyası olduğu belirtildi.

YANKESİCİLER, SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri, trafikte seyir halinde olan araç sürücülerine "Aracınızdan duman çıkıyor, Arabanın altında kedi ezildi" gibi bahanelerle durdurarak sürücüyü oyalamak suretiyle yankesicilik yapan zanlıları güvenlik kamerasıyla tespit etti. Zanlıların Kadıköy Kozyatağı'nda bir aracı durdurarak yankesicilik yapmaları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamerasında zanlıların aracınızın altından duman çıkıyor bahanesiyle bir aracı durdurduğu görüldü. Kiralık ciplerle ve 4 kişi olarak çalışan zanlılardan biri, sürücüye yardım etme bahanesiyle yanına giderek oyalarken, bir başka kişinin aracın içerisinden çantayı çaldığını kameraya saniye saniye yansıdı. Zanlıların daha sonra ciple olay yerinden uzaklaştıkları görüldü.

Zanlıların büyük alışveriş merkezlerinde nasıl yankesicilik yaptıkları da güvenlik kamerasıyla tespit edildi. Alışveriş yapan kadınların dalgınlığından faydalanan zanlılar, çaldıkları çantayı bir başka çantaya koyarak olay yerinden hızla uzaklaşmaları dikkat çekti. Yankesicilerin el çabukluğu, görenleri hayrete düşürüyor.

Operasyonlarda; 5 adet otomobil, 2 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 48 adet cep telefonu, 60 adet SIM kart, 10 bin YTL, 3 çift sahte otomobil plakası ve bir miktar ziynet eşyası ele geçirildi. Yakalanan zanlıların 60 olaya karıştıkları belirtildi. Emniyette işlemleri tamamlanan zanlılar, Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Öte yandan, yakalanan zanlılar arasında Swiss Otel'de dügün yaptığı sırada polisin operasyon yaparak gözaltına alınan İbrahim G.'nin olduğu belirtildi. İbrahim G., Swiss Otel'de Sultan Ç. ile hayatını birleştirirken operasyon yapılmıştı. İbrahim G. ve Sultan Ç., kol kola emniyete getirilerek gözaltına alınmıştı. Zanlılar, tahliye edilmelerinin ardından birkaç defa daha gözaltına alınmıştı.


Kategori : GÜNCEL