Ecevitten DSPye ultimatom

Ecevitten DSPye ultimatom
Mustafa Sarıgül'un partiye katılımına karşı çıkan Rahşan Ecevit, DSP'ye tepki koydu. 'Ya partinin adını değiştirin, ya da Ecevit'in adını kullanmayın!'Abone olMustafa Sarıgül'un partiye katılımına karşı çıkan Rahşan Ecevit, yazılı bir açıklama yaparak DSP'ye tepki gösterdi.

Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit'in 1986 yılında özenle kurduğ erp simple u partinin, artık varlığının nedeni anlaşılamayan, söylemleri ve eylemleriyle neyi amaçladığı bilinmeyen bir kuruluş haline geldiğini belirterek, ''Bu nedenle Demokratik Sol Parti ya adını değiştirmeli ya da Bülent Ecevit'in adını kullanmaktan vazgeçmelidir'' dedi.

Rahşan Ecevit, yaptığı yazılı açıklamada, DSP'nin, kurucusu Bülent Ecevit'in düşünce, inanç ve ilkelerinden koparıldığını savunarak, partinin, ''Atatürk'ün yolunda Ecevit'in ışığında'' tekerlemeleriyle hayatını sürdürmeye çalıştığının görüldüğünü ifade etti.

Rahşan Ecevit açıklamasında, şunları kaydetti:

''Bülent Ecevit'in 1986 yılında özenle kurduğu bu parti, artık varlığının nedeni anlaşılamayan, söylemleri ve eylemleriyle neyi amaçladığı bilinmeyen bir kuruluş haline gelmiştir. Demokratik Sol Partiyi bu duruma getiren parti yönetiminin bu tutumu, parti tabanının önemli bir kesiminde huzursuzluğa neden olmuştur. Bu nedenle Demokratik Sol Parti ya adını değiştirmeli ya da Bülent Ecevit'in adını kullanmaktan vazgeçmelidir.''

Kategori : POLİTİKA