Ucuz atlattık demişti

Ucuz atlattık demişti
Tuzla'da dün bir kişinin ölümüne neden olan patlamanın meydana geldiği fabrikada bir hafta önce de patlama olmuş.Abone olDünkü patlamada hayatını kaybeden Nuran Keleş'in (20) ilk patlamadan sonra eve gelerek yakınlarına "Ucuz atlattık! " dediği öğrenildi.

Nuran Keleş'in yakınları ilk patlamadan sonra önlem alınmadığını ve ikinci patlamaya davetiye çıkarıldığını iddia etti. Nuran Keleş'in ağabeyi Hüseyin Keleş, kardeşinin bayramda işi bırakıp memlekete döneceğini, ancak patlamanın buna müsaade etmediğini söyledi.

Tuzla'daki "Tepe Kimya" is it uzmanı olmak için imli fabrikasında meydana gelen patlama, hayatının baharındaki Nuran Keleş'in yaşamını sona erdirdi. Ailesine maddi katkı sağlamak ve sürücü ehliyeti alabilmek için İstanbul'a gelen Nuran Keleş, ağabeyi Hüseyin Keleş'in yanında kalmaya başladı. Nuran, 2 ay önce kimya fabrikasında işe başladı. Bu arada bir sürücü kursuna kayıt yaptırarak sınava hazırlanmaya başladı. Memleketi Samsun'daki anne ve babası da Nuran'a bir an önce yanlarına dönmesini istedi. Nuran, Kurban bayramında işten ayrılarak memleketine dönecekti ki, dün meydana gelen patlama her şeyi sonuçsuz bıraktı.

Paltamada hayatını kaybeden Nuran'ın cenazesini almak için Adli Tıp Kurumu'na gelen yakınları, gözyaşlarına tutamadı. Nuran'ın kısacık hikayesini anlatan ağabeyi Hüseyin Keleş, "Kurban bayramında memlekete dönecekti. Annem ve babam öyle istiyordu. O 'biraz daha çalışıp bayramda giderim' diyordu. Ancak olmadı." dedi.

Hüseyin Keleş, patlamada fabrika yetkililerinin ihmali olduğunu iddia ederek, "Bir hafta önce yine aynı fabrikada patlama olmuş. Kazan dairesindeki bu patlamadan sonra önlem alınmadı. Fabrikadaki işçiler çalışmaya devam etti. İkinci patlamada kardeşim öldü." diye konuştu. Bu arada Nuran Keleş'in diğer yakınları, Nuran'ın bir hafta önceki patlamada "Bugün fabrikada patlama oldu ucuz atlattık! " dediğini, ikinci patlamanın ilk patlamadan sonra alınmayan önlemler sonucu meydana geldiğini anlattı.

Nuran Keleş'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Kız kardeşinin cenazesini teslim alan Hüseyin Keleş ve diğer yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Keleş'in cenazesinin Samsun Salıpazarı'nda toprağa verileceği belirtildi.

Kategori : GÜNCEL