Dayakçı öğretmene hapis istemi

  • Ana Sayfa
  • Dayakçı öğretmene hapis istemi
Dayakçı öğretmene hapis istemi
Öğrencisini dövdüğü için soruşturma başlatılan öğretmen S. K.'nın 4 yıl hapsi isteniyor.Abone olEdirne'deki bir ilköğretim okulunda sınıftaki öğrencisini dövdüğü iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan öğretmen S. K. hakkında 11 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

1-105 >İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni 37 yaşındaki S. K.'nin, sınıfta ders sırasında 10 yaşındaki N.S.Ö.'yü döverken cep telefonu ile çekilen görüntülerin basına yansıması ile başlayan adli soruşturma tamamlandı. Edirne Cumhuriyet Savcısı Cengiz Özülkü tarafından yürütülen soruşturma sonunda öğretmen K. hakkında Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘basit yaralama ve hakaret’ suçlarından 11 aydan 4 yıl kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Savcı Özülkü mahkemeye sunduğu iddianamesinde, öğretmen S. K.’nin 5'inci sınıf öğrencisi N.S.Ö.'ye sürekli, ‘şişko, pislik’ diyerek hakaret ettiğini, suç tarihinde ve daha önce de öğrencisini tokat ve cetvelle darp ettiğinin cep telefonu görüntülerinde açıkça belli olduğunu belirtti. Savcı, öğretmen S.K.'nin dosyadaki delil durumuna göre, ‘basit yaralama ve hakaret’ suçlarından 11 aydan 4 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.


Kategori : GÜNCEL