Tek gecelik ilişki gurur kaynağı

  • Ana Sayfa
  • Tek gecelik ilişki gurur kaynağı
Tek gecelik ilişki gurur kaynağı
Kadınlar da ilişkilerinin artık erkekler gibi değerlendiriyor ve tek seferlik yaşanmışlıklar daha iyidir diyorlar...Abone ol

İNTERNETHABER

Orta sınıf ailelerin kızları, kendi işleri ve gelirleri var, çoğu yalnız yaşamayı tercih ediyor ve tek gecelik ilişkilerin kuşağı olduklarını söylüyorlar.

Erkek egemen toplumların, erkekler için tek gecelik kaçamakları nasıl değerendirdiği bilinen bir gerçek. Böyle bir durumda, erkeğin karısı aldatma gerekçesiyle boşanmak bile istes amazon seo e ilk olarak kendi ailesinden tepi alır: 'Erkektir, bir hata yapmış, tek seferlik, yuvanı yıkmaya değmez' gibi öğütler sıralanır arka arkaya.

Ama artık, kadınlar da çapkınlık ve 'tek seferlik' ilişkiler konusunda erkeklerden geri kalmıyor. Kadınların çapkınlıktaki tek farkı, evlenmeyi kabul etmeyişleri, yani bekar hayatı içinde bu ilişkileri yaşayışları. En önemlisi de bu kadınların, orta ya da üst sınıfa mensup kendi gelirleri olan kadınlar olması.

Son dönemlerde Türkiye'de de sıkça gündeme gelen skeçlere dahi konu olan Sex And The City (Samantha) dizisi mi bu eğilimi yarattı, yoksa bu eğilim mi dizinin ortaya çıkışını kolaylaştırdı bilinmez ama, hem erkek hem de kadın için özellikle Avrupa toplumlarında cinselliğin mahremiyetini yitirdiği araştırmalarla da ortaya kondu.

Amerikalı bir firmanın dünyanın bir çok ülkesinde 14.000 kadına sorduğu sorular ve aldıkları cevaplar, 'seks kültürü'nün ortaya çıkışı konusunda da ciddi veriler içeriyor. Özellikle İngiltere, Hollanda ve Danimarka'da kendi işi ve geliri olan, yalnız yaşayan kadınlar ikili ilişkiler yerine bu tarz bir yaşantıyı tercih ediyorlar. Bu konuda da erkeklerden çok daha fazla kontrol sahibi olduklarını iddia ediyorlar.

Eğitimli ve iyi gelirli bu bayanlar 'erkeğin çapkınlığı diye nitelendirilen bir olay neden bizim için farklı anlamlar yüklenerek değerlendiriliyor?' diye soruyorlar ve tek gecelik ilişkilerin kuşağı olmaktan gurur duyuyoruz diyorlar.Kategori : GÜNCEL