Doğuda kar göz açtırmıyor

Doğuda kar göz açtırmıyor
Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı şehirlerarası yollarda ulaşımı aksatırken bir çok köyün yolu da kapandı.Abone olDoğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan kar yağışı şehirlerarası yollarda ulaşımı aksatırken bir çok köyün yolu da kardan kapandı.

Bölgede d california seo ün sabahtan itibaren başlayan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yağışın devam etitği bölgede birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, karayolları, özel idare ve belediye ekipleri de kırmızı alarma geçti. Kar yağışı nedeniyle şehirlerarası yollarda da ulaşım aksarken, hazırlıksız yakalanan birçok sürücü de yolda kaldı. Trafik ekipleri sürücüleri zircir ve çekme halatı olmadan yola çıkmamaları konusunda uyardı.Kent içi yollarda da kar ve buzlanma yüzünden çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası oldu.

Meteoroloji kayıtlarına göre bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum ve Kars’ta 2, Muş ve Ardahan’da 1 derece oldu. Ağrı ve Iğdır’da ise hava sıcaklığı sıfır derece ölçüldü. Meteoroloji yetkmilileri kar yağışının yarın bölgieyi terketmesinin beklendiğini söyledi.
Kategori : GÜNCEL