Erdoğandan sigara fırçası

Erdoğandan sigara fırçası
Başbakan Erdoğan, Başbakanlık koridorlarında teftişe çıktı sigara içen iki memunu haşladı.Abone olBaşbakanlık koridorlarında teftişe çıkan Erdoğan, iki memuru sigara içerken yakaladı. Memurlara kızan Erdoğan, "Yasağa niçin uymuyorsunuz?" diye sordu..

Başbakanlık koridorlarında teftişe çıkan Başbakan Tayyip Erdoğan, iki memurun sigara içtiği odaya daldı. Memurlara sert çıkan Erdoğan, "Yasağa niçin uymuyorsunuz? Kendi ebay seo sağlığınız yanında diğer insanların da sağlığını tehlikeye atıyorsunuz" diye tepki gösterdi. Bayram öncesinde Başbakanlık'ta teftişe çıkan Erdoğan, koridorda yürürken kapısı kapalı bir odadan duman çıktığını gördü ve sigara kokusu aldı. Aniden odaya dalan Erdoğan, biri erkek, diğeri kadın iki memurun sigara içtiğini gördü. Erdoğan, erkek memura, "Size bir iki çift laf ederdim ama dua edin ki yanınızda eşiniz var" deyince erkek memur, "Eşim değil" yanıtını verdi. Erdoğan bunun üzerine, "Hadi kendi sağlığınız umurunuzda değil, başkalarının sağlığını niçin riske atıyorsunuz. Yasa çıkardık, kapalı mekânlarda sigara içilmiyor artık, bilmiyor musunuz?" diye tepki gösterdi.

SİGARA NEFRETİ

Memurlara para cezası kesilmedi ancak Erdoğan, bundan böyle Başbakanlık'ta kapalı mekânlarda sigara içenlerin affedilmemesini ve para cezası uygulanmasını istedi. Seyahatlerinde sigara içen vatandaşların paketini alarak, üzerine tarih attıran ve "Sigarayı bıraktım" diye yazdıran Erdoğan, birçok bakana da sigarayı bıraktırmıştı. Dünyada her yıl 5 milyon, Türkiye'de ise 100 bin kişi sigaraya bağlı hastalıklardan ölüyor. Türkiye'de 18 yaş ve üzerindeki her üç kişiden biri sigara içiyor. Sigara içmenin Türkiye'ye maliyetinin yılda 20 milyar dolar olduğu belirtiliyor.


Kategori : SAĞLIK