Bakanı boncuk boncuk terletti

Bakanı boncuk boncuk terletti
Bakan Çelik, bayramlaşma telaşı sarmıştı. Kürsüden güzel güzel icraatlerini anlatırken bir partili ayağa kalktı ve...Abone ol

İşsizlik sigortasından parasını alamayan bir vatandaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i terletti. Vatandaşın tepkisi karşısında sinirlenen ve karşılıklı söz düellosuna giren Bakan Çelik elindeki peçeteyle kürsüde terini silmek zorunda kaldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, seçim bölgesi Bursa'da partisinin bayramlaşma törenine katıldı. AK Partili vekillerin yoğun katılımıyla gerçekleşen törende konu arkansas seo şan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, AK Partililerin ufku açık insanlar olduğunu, günübirlik değil geleceğe dönük siyaset yaptıklarını dile getirdi.

Konuşmasında küresel ekonomik krize değinen Bakan Çelik, krizi çok farklı değerlendirenler olduğunu ancak henüz kimsenin bu krizin dibini görmediğini savundu.

"SORUMSUZLUK SİZİN KADERİNİZ Mİ OLDU?"

Ana muhalefet partisi CHP ile MHP'ye işaret ederek, "Sorumlu davranmak sadece AK Partilerin görevi mi? Bu ülkede sorumsuzluk sizin kaderiniz mi oldu?" diye soran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, "Bahçeli demekle Bahçeli olunmuyor. Odada oturarak bahçeyi keşfedemezsiniz. Odadan çıkacaksınız. Odanın dışında ne oluyor ne bitiyor göreceksiniz. Bahçenin gülünü de göreceksiniz, dikenini de.

BAKANI TERLETEN PARTİLİ

Bayramlaşma törenine damgasını vuran olay ise Bakan'ın kürsüde konuşması sırasında işsizlik sigortasından para alamadığını iddia eden Hasan Kahraman adlı vatandaşın tepkisi oldu. Elinde işsiz olduğuna dair belgelerle Bakan Çelik'e yüksek sesle haykıran Hasan Kahraman "Ben de AK Parti'ye oy verdim Bakanım. İşten çıkardılar. İşsizlik sigortasından para alamıyorum. Mahkemem sonuçlandı. Paramı alamıyorum" dedi. Beklenmedik tepkiye sinirlenen Bakan Çelik "Şov yapmak yok, yakınıma gel bakalım" diyerek Hasan Kahraman'ın ön sıralara oturmasını istedi. Korumaların yardımı ile salonda kürsüye yaklaşan Hasan Kahraman ile tokalaşan Faruk Çelik, vatandaşı sakinleştirmeye çalıştı. "İşsizlik sigortasının şartlarına bakın. Şartları yerine getiren bir vatandaşın maaşını vermemeye bakanın da, amiren de, memurun da gücü yetmez" şeklinde konuşan Faruk Çelik, zaman zaman elindeki peçete ile alnında biriken terlerini silmek zorunda kaldı.

MilliyetKategori : POLİTİKA