Polisten öğrencilere terör dersi

  • Ana Sayfa
  • Polisten öğrencilere terör dersi
Polisten öğrencilere terör dersi
İzmir polisi, kent merkezi ve ilçelerdeki 32 lisede son sınıf öğrencilerine yönelik konferans düzenledi. Abone olİzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, terör örgütlerinin taraftar kazanmak için peşlerine düştükleri öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla, kent merkezi ve ilçelerdeki 32 nevada seo lisede son sınıf öğrencilerine yönelik konferans düzenledi.

Alınan bilgiye göre, terör örgütlerinin taraftar edinme amacıyla peşlerine düştükleri gençlere yönelik proje geliştiren İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örnek bir uygulamayla okullarda konferanslar düzenledi. Kent merkezi ve ilçelerde belirlenen 32 lisede, 2008 yılı içerisinde gerçekleştirilen konferanslarda, lise son sınıfta okuyan 5 bin 400, öğrenci yurtlarında kalan 300 öğrenciye, terör örgütlerinin gerçek niyetleri ve taraftar kazanmak için uyguladıkları yollar anlatıldı.

Konferanslara, öğrencilerin yanı sıra 450 öğretmen ile 300 imam adayının da katıldığı bildirildi.

Düzenlenen konferanslar sonrasında çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, projeyi 2009 yılında da devam ettirmeyi planlıyor.Kategori : GÜNCEL