İnternet Pulitzere göz dikti!

İnternet Pulitzere göz dikti!
İnternet medyası kelimenin tam anlamıyla prestij kazandı. Pulitzer'in yeni adayları arasında internetin medya yıldızları da var.Abone ol14 kategoride ödül veren Pulitzer kurulundan yapılan açıklamada, Nisan 2009'da, yalnızca internet üzerinden yayın yapan basılı gazete veya bas sağlık sektörü seo ın kuruluşlarının ödüle layık görüleceği belirtildi.

ABD'nin prestijli gazetecilik ödülü Pulitzer, bundan böyle yalnızca internet üzerinden yayın yapan basın kuruluşlarına verilecek. Kurulun üyelerinden Sig Gissler, bunun Pulitzer ödüllerinin tarihi misyonundan mantıklı bir aşama olduğunu ve gerekli ayarlamaları yapmak için basın sahnesindeki değişiklikleri sürekli takip ettiklerini söyleyerek, 1904 yılında dağıtılmaya başlayan Pulitzer ödüllerine 1943'ten bu yana fotoğraf kategorisinde ödül verilmesini örnek gösterdi.

Katılım için son başvuru tarihi 1 Şubat 2009 olarak belirlendi. Şimdiye kadar 7 Pulitzer ödülü kazanan ABD'nin güvenilir günlük gazetelerinden Christian Science Monitor, Ekim sonunda yaptığı açıklamada, tamamen internete geçmek için kağıt baskı yayınını Nisanda durduracağını bildirmişti.Kategori : GÜNCEL