Hz. İsa hakkında şaşırtan iddia

  • Ana Sayfa
  • Hz. İsa hakkında şaşırtan iddia
Hz. İsa hakkında şaşırtan iddia
Hz. İsa hakkındaki bu iddia sadece Hristiyanları değil, miladı kabul eden herkesi şaşırtacak cinsten. Bakın o iddia ne?Abone ol

Avustralyalı bir gök bilimci Hz İsa'nın doğumunu müjdelediğine inanılan yıldızın Aralık değil, Haziranda ortaya çıktığını, dolayısıyla Hristiyan dünyasının peygamberinin 25 Aralık değil, 17 Haziranda doğduğunu ileri sürdü.

Metın2 emek pvp Asronomların bu buluşu tam da takvimleri değiştirecek cinsten bir buluş. Çünkü Miladi takvim Hz. İsa'nın doğumunu başlangıç yani milad olarak kabul eder. The Times gazetesinin haberine göre, Avustralya'nın New South Wales (Yeni Güney Galler) bölgesindeki Port Macquarie Gözlemevi'nden emekli öğretim üyesi ve şu anda Sky and Space (Gök ve Uzay) dergisinin haber editörü olan Dave Reneke, karmaşık bilgisayar yazılımları sayesinde 2 bin yıl önce Beytüllahim üzerindeki gökyüzünün gece haritasını çıkardıklarını belirtti.

ARALIKTA DEĞİL HAZİRANDA DOĞMUŞ

Araştırmalarının Hz İsa'nın doğumunun 25 Aralık değil, 17 Haziran olduğunu ortaya koyduğunu kaydeden Reneke, "İsa'dan önce 2 yılında Venüs ve Jüpiter birbirlerine çok yaklaştı ve gece gökyüzünde çok parlak bir ışık oluştu" dedi.

Avustralyalı gök bilimci, bunun kesinkes 3 doğulu kralın Hz İsa'ya varmak için takip ettiği ve doğumunu müjdelediğine inanılan İsa Yıldızı olduğunu söylemediklerini, ancak yaklaşık 2 bin yıl önce olup bitenleri anlatmak için kuvvetli bir açıklama olabileceğini ifade etti.

Kategori : GÜNCEL