İkinci KEY için yasa teklifi!

İkinci KEY için yasa teklifi!
5.8 milyon kişiyi ilgilendiren ikinci KEY ödemelerinde hak sahiplerini ilgilendirecek yasa teklifiyle aksaklıklar giderilecek. Abone ol

İkinci Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde liste sıkıntısı yaşanıyor.

KEY ödeme yasasına, itirazları iki ay içinde tamamlayarak Tasfiye Halindeki Emlak Bankası’na devretmesi gereken SSK, kont new mexico seo rol edilmesi gereken hak sahibi sayısının 5.8 milyona ulaşması nedeniyle, listeleri teslim edemedi.

EK SÜRE İSTENDİ Konut edindirme yardımlarının ödemelerinde ikinci ödeme için gerekli olan hak sahibi listelerini süresi içinde yetiştiremeyen Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), Hazine Müsteşarlığı’na bir yazı göndererek, KEY ödemeleriyle ilgili yeni bir yasal düzenleme yapılmasını istedi. SSK gönderdiği yazıyla listelerin kontrolü için ek süre istedi.

HAZİNE TALEBİ İNCELİYOR

Hazine Müsteşarlığı, SSK, gönderdiği yazıyı incelemeye başladı. Hazine şayet SSK’nın talebinin haklı olduğuna karar verirse yeni bir yasal düzenleme için harekete geçecek. Uzmanlar, hükümlerin düzenlenmesi ve ek süre kararını bakanlığın vereceğini belirttiler. Hazine, yeni KEY Yasası çıkarılmasını ilişkin talebi değerlendiriyor. Düzenlemenin ise Meclis’te hızlı bir şekilde kabul edilmesi için yasa teklifi şeklinde yapılması öngörülüyor. Yeni KEY yasası ile KEY’den yararlanamayan kişilerin daha fazla yararlanması amaçlanıyor.


Kategori : GÜNCEL