Bar cinayetinin perde arkası

Bar cinayetinin perde arkası
Beyoğlu'nda bir barda tam 3 kişi yaşamını yitirdi. Cinayetin perde arkası aralanıyor. Bakın olayın altından ne çıktı?Abone ol

Beyoğlu’nda üç kişinin ölümüyle sonuçlanan çatışmanın, “Rıddım Bar’ın işletmesini ele geçirme” mücadelesi nedeniyle çıktığı iddia edildi. Saldırgan gruptan bir, barın korumalarından iki kişinin hayatını kaybettiği soruşturma sürerken bardaki tüm kamera görüntülerine el konuldu.

SALDIRGANLAR KAÇTI

Silahlı çatışma önceki akşam, daha sağlık seo önce “Kemancı” adı altında faaliyet gösteren Rıddım Bar’da meydana geldi.

Bar çalışanlarının ve yetkililerin verdiği bilgiye göre, cezaevindeki Yakup Saral ile Murat Başkan arasında barın işletmesi konusunda anlaşmazlık çıktı. Saral’ın 8 adamı silahlarla gelerek, doğruca ikinci kattaki ofise çıktı ve ardından silahlı çatışma başladı. Olayda Murat Uygur (23), Yavuz Yıldır (20) ve Tufan Sarar (23) hayatlarını kaybetti.

KISKANÇLIK ZANNEDİLMİŞTİ

Uygur’un sağ göz, sağ elmacık kemiği ve göğsüne iki kurşun olmak üzere 4 kurşunla, Yıldır’ın kafasına gelen bir kurşunla ve Sarar’ın isabet eden iki kurşunla hayatını kaybettiği belirlendi. Sekiz saldırgandan 7’sinin ise kaçmayı başardığı belirtildi.

Olay ilk duyulduğunda çatışmanın Murat Uygur’un kıskançlığı yüzünden çıktığı düşünülmüş, Uygur’un iki kişiyi öldürdükten sonra intihar ettiği sanılmıştı.

KARİKATÜRİST TEKİN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçtiğimiz kasım ayında karikatürist Galip Tekin, barı bir süre birlikte işlettiği eski ortağı Murat Başkan’ı öldürtmek için kiralık katil tuttuğu iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Tekin’in azmettirmesiyle tetikçi olduğu öne sürülen Maksut Adıyaman’ın, Başkan’ı tabancayla öldürmeye çalıştığı ancak birçok kez tetiğe basmasına rağmen silahın ateş almaması nedeniyle başarılı olamadığı kamuoyuna yansımıştı. İddiaları reddeden Tekin serbest bırakılmış, Adıyaman ise tutuklanmıştı.
Kategori : GÜNCEL